Ploty

Pletivo na voliéry pro zvířata

Pletivo na voliéry pro zvířata

Každý z vás byl určitě v zoologické zahradě a voliérové pletivo viděl, aniž by si to uvědomil. Pletivo na voliéry využívají zejména chovatelé ptáků, andulek, papoušků, ale využívá se i na stavbu klecí a terárií pro ostatní zvířata. Název „pletivo na voliéry“ je lidové označení pro tzv. svařovanou síť nebo svařované pletivo. Jedná se o velmi odolné pletivo, které není pletené, ale jednotlivé spoje jsou k sobě svařené. Díky tomu je pletivo ideální pro ochranu ptáků a dalších zvířat (neroztáhnou oka jednotlivé dráty). Někteří naši zákazníci nakupují svařované pletivo a zpevňují jím oplocení svých psích miláčků, kteří pletené pletivo rozkoušou a mohou se dostat mimo pozemek.

Pletivo na voliéry pro zvířata tvoří velmi pevná svařovaná síť. V naší nabídce naleznete pozinkované voliérové pletivo a poplastované voliérové pletivo. Základ u obou typů tvoří žárově zinkovaný drát. Při výrobě následně dochází k nanášení vrstvy plastu a vzniká jiná povrchová úprava. V nabídce máme několik variant s různou velikostí ok – vždy záleží na vaší konkrétní představě a typu zvířectva, které chcete ochránit. Obecně se doporučuje nakupovat pletivo ve standardizované výšce 1 metr, kterou oceníte zejména při montáži. Pletivo se montuje v tzv. pásech a následně se k sobě připevňuje svorkami, drátem aj.

Už chcete rovnou nakoupit? Stačí kliknout na obrázek. Potřebujete poradit? Kontaktujte nás na info@obchodprodilnu.cz nebo tel:387 414 008, kde jsme každý všední den od 7:30 do 17:00. Chcete-li více informací, pokračujte ve čtení.

PLETIVO NA VOLIÉRY POPLASTOVANÉ
PLETIVO NA VOLIÉRY POZINKOVANÉ 

Použití voliérového pletiva pro zvířata

Voliérové pletivo má velmi široké použití (velmi oblíbené u chovatelů a kutilů). Chovatelé pomocí pletiva staví oplocení pro ptactvo, králíkárny pro králíky, kurníky pro slepice, výběhy pro psy, oplocení pozemku atd. Používá se i v zemědělství (ochrana stromků proti zvěři a okusu) a průmyslu. Někteří zákazníci pletivo ještě zpevňují dřevěnými prkny (natáhnou pletivo a zpevní 2 – 3 prkny). Dosáhnou tím stability a celkem rozumného vzhledu. Na rozdíl od králičího nebo kuřecího pletiva nelze svařované pletivo rozplést. Díky tomu je daleko pevnější než klasické šestihranné nebo zapletené pletivo. Budete mít jistotu, že se žádné zvíře nedostane z klece ven, ale ani žádná šelma dovnitř.

Příklady použití voliérového pletiva:

  • stavba klecí pro ptactvo (papoušci, ptáci,…)
  • stavba králíkáren pro králíky a kurníků pro slepice, kachny, husy atd.
  • ochrana keřů, stromů, sazenic proti okusu zvěří
  • zemědělství a průmysl (oplocení)

Výhody pletiva na voliéry

Existuje celá řada výhod voliérového nebo svařovaného pletiva. Už na začátku článku jsme zmínili, že je vyhledávané kvůli své pevnosti, odolnosti a životnosti. Vysokou pevnost mu dodává samotné svařování, pletivo není možné rozplést. Poplastovaná varianta voliérového pletiva vypadá vizuálně lépe a zvířata jsou přes pletivo dobře vidět. Menší nevýhodou může být, pokud máte zvířata, která budou plast okusovat. Nejen, že se mohou přiotrávit, ale pletivo vám bez PVC vrstvy bude rychleji korodovat. V našem e-shopu naleznete různé produkty, které patří do voliérového pletiva – můžete si vybrat různé výšky, délky, průměry drátů, povrchovou úpravu i balení.

PLETIVO NA VOLIÉRY, KRÁLÍKÁRNY, KOTCE A KURNÍKY – POPLASTOVANÉ
PLETIVO NA VOLIÉRY, KRÁLÍKÁRNY, KOTCE A KURNÍKY – POZINKOVANÉ 

Montáž voliérového pletiva

Voliérové pletivo se zpravidla doporučuje montovat po tzv. pásech. Proto většina prodejců nabízí role pletiva s výškou 100 cm a různou délkou. Montáž si tím značně ulehčíte. Díky vrstvě PVC na pozinkovaném drátu je svařované pletivo dost robustní a těžké. (dle množství použitého materiálu) Pletivo s průměrem drátu 0,8 mm a délkou 25 m může vážit 19 kg, naproti tomu pletivo se sílou drátu 2 mm (stejná role) už bude vážit 49 kg. Pletivo přichytíte pomocí drátu, svorek, hřebíků, vrutů do dřeva, spojovací deskou, úhelníkem.

Materiál, rozměry a životnost

Před objednávkou voliérového pletiva si musíte ujasnit základní parametry pletiva. Nejprve se rozhodněte, jakou potřebujete povrchovou úpravu – poplastovanou nebo pozinkovanou. Důležitá je i otázka rozpočtu – u běžného metru svařovaného pletiva se pohybuje cca 50 – 110 Kč/bm. pro jaké ptactvo nebo zvířata pletivo potřebujete? Nejprodávanější jsou velikosti ok 16 x 16 nebo 19 x 19.

SVAŘOVANÉ PLETIVO PRO VOLIÉRY, DRÁT 2,5 mm, OKO 50×50 POPLASTOVANÉ
SVAŘOVANÁ SÍŤ, VÝŠKA 1 m – ŽÁDNÁ ÚPRAVA
PLETIVO SVAŘOVANÉ PILONET, BARVA ANTRACIT

Životnost pletiva je dána zejména sílou drátu, konkrétním použitím a povrchovou úpravou. Obecně platí, že silnější variantou je pletivo s drátem 3 mm oproti nižším průměrům.

Teď už víte všechno, tak neváhejte nakoupit pletiva u nás.