Ploty

Chovatelské a hospodářské pletivo – druhy a použití

Chovatelské a hospodářské pletiva

Chovatelské pletivo, hospodářské pletivo, farmářské pletivo, králičí pletivo, kuřecí pletivo. Pojďme si v tom udělat pořádek. Chovatelské pletivo je obecná kategorie. Do jednotlivých podkategorií chovatelského pletiva patří lesnické pletivo, ovčí pletivo, voliérová pletiva, kuřecí pletivo, králičí pletivo, drůbeží pletivo, farmářské pletivo a včelařské pletivo (kovová tkanina). Už samotný název napovídá, že se jedná o pletiva určená pro chovatele, hospodáře, kteří je využijí v lesnictví, zemědělství a chovu zvířat. Mezi jednotlivými typy chovatelských pletiv jsou rozdíly. Někdy zásadní rozdíly. Zatímco lesnické a ovčí pletivo je tzv. uzlové, pletivo na voliéry a ohrady je naopak svařované. Pletivo pro drůbež je zase šestihranné a daleko méně pevné.

Lesnické, ovčí a kozí pletiva

Lesnické pletivo, lesní pletivo, uzlové pletivo, ovčí pletivo, splétané pletivo, bulwark. To jsou názvy, kterým zákazníci v ČR označují stejný typ pletiva. POZOR! Nejedná se o svařované pletivo, které můžete najít pod pojmy ohradové pletivo, oplocenka, oborové pletivo, farmářské pletivo. Lesnické pletivo je silnější a levnější než svařované pletivo. Je vyráběné pomocí uzlíkových spojů, které zaručují vyšší pevnost a delší životnost než sváry u svařovaného pletiva. Cena za 1 metr začíná od 17 Kč. (záleží na průměru drátu, čím větší, tím dražší).

Výhody lesnických, ovčích a kozích pletiv

Lesnické pletivo je velmi levné (od 17 Kč/bm), ale přitom silné a dlouho vydrží. Je lehké, snadno se skladuje a montáž je na rozdíl od klasického pletiva velmi jednoduchá. Klíčovou vlastností je rozvrstvení drátu, díky kterému pletivo chrání porost před malými i velkými zvířaty. Oka se postupně zvětšují směrem nahoru. Malá oka jsou u země a brání průniku malého zvířectva. Vzdálenost vertikálního drátu je standartně 15 cm (alternativně 30 cm). Pletivo můžete použít i v externím prostředí – hory, prudké svahy apod. Díky své vysoké pružnosti spolehlivě kopíruje terén a vydrží i náročné horské podmínky. Pletivo se nepoškodí ani častým přesunem z místa na místo. Je vyráběné z ocelového pozinkovaného drátu s vysokou tahovou pevností. POZOR! Je všeobecně známé, že zvířata se o pletivo ráda třou, opírají a brousí si svou kůži, proto berte při nákupu ohled na sílu drátu.

LESNÍ PLETIVO, DRÁT 1,6/2,0 MM
OVČÍ PLETIVO, DRÁT 2,0/2,8 MM
LESNICKÉ PLETIVO UZLOVÉ ZN

Kuřecí, králičí a drůbeží pletiva

Jak už samotný název pletiva napovídá, králičí pletivo nebo slepičí či kuřecí se používá k oplocení domácích zvířat – výroba klecí pro králíky (králíkárny), oplocení pro slepice a jinou drůbež, kterou chováte. Jedná se o pletiva, která spadají do kategorie tzv. chovatelských pletiv. Pletivo má širší použití i v zemědělství a chovatelství. Králičím pletivem můžete chránit stromky proti okusu nebo zpevnit omítku při stavbě (náhrada za tzv. rabicové pletivo)

Výhody šestihranného chovatelského pletiva

Existuje celá řada výhod králičího, slepičího či kuřecího pletiva. Mezi největší řadíme jeho nízkou cenu, všestranné použití v různých odvětvích a množství rozměrů (velikosti jednotlivých ok). Hospodářské pletivo spolehlivě poslouží jako ochrana drobného zvířectva i ptáků (voliéry). Podle potřeby můžete volit mezi levnější a méně pevnou poplastovanou variantou nebo šáhněte po silné, žárově pozinkované úpravě. K dispozici jsou varianty s velikostí jednotlivých ok 13, 16, 20, 25 milimetrů v osové vzdálenosti.

CHOVATELSKÉ ŠESTIHRANNÉ PLETIVO (kuřecí, králičí, drůbeží) POPLASTOVANÉ, ZELENÉ, EN 10223-2
CHOVATELSKÉ ŠESTIHRANNÉ PLETIVO (kuřecí, králičí, drůbeží) ŽÁROVĚ POZINKOVANÉ, EN 10223-2 

Voliérová pletiva

Každý z vás byl určitě v zoologické zahradě a voliérové pletivo viděl, aniž by si to uvědomil. Pletivo na voliéry využívají zejména chovatelé ptáků, andulek, papoušků, ale využívá se i na stavbu klecí a terárií pro ostatní zvířata. Název „pletivo na voliéry“ je lidové označení pro tzv. svařovanou síť nebo svařované pletivo. Jedná se o velmi odolné pletivo, které není pletené, ale jednotlivé spoje jsou k sobě svařené. Díky tomu je pletivo ideální pro ochranu ptáků a dalších zvířat (neroztáhnou oka jednotlivé dráty). Někteří naši zákazníci nakupují svařované pletivo a zpevňují jím oplocení svých psích miláčků, kteří pletené pletivo rozkoušou a mohou se dostat mimo pozemek.

Výhody pletiva na voliéry

Existuje celá řada výhod voliérového nebo svařovaného pletiva. Už na začátku článku jsme zmínili, že je vyhledávané kvůli své pevnosti, odolnosti a životnosti. Vysokou pevnost mu dodává samotné svařování, pletivo není možné rozplést. Poplastovaná varianta voliérového pletiva vypadá vizuálně lépe a zvířata jsou přes pletivo dobře vidět. Menší nevýhodou může být, pokud máte zvířata, která budou plast okusovat. Nejen, že se mohou přiotrávit, ale pletivo vám bez PVC vrstvy bude rychleji korodovat. V našem e-shopu naleznete různé produkty, které patří do voliérového pletiva – můžete si vybrat různé výšky, délky, průměry drátů, povrchovou úpravu i balení.

PLETIVO NA VOLIÉRY POPLASTOVANÉ
PLETIVO NA VOLIÉRY POZINKOVANÉ 
SVAŘOVANÉ PLATIVO PRO VOLIÉRY, DRÁT 2,5 mm, OKO 50×50 POPLASTOVANÉ
PLETIVO SVAŘOVANÉ PILONET, BARVA ANTRACIT
SVAŘOVANÁ SÍŤ, VÝŠKA 1 m – ŽÁDNÁ ÚPRAVA

Už chcete rovnou pletivo nakoupit? Stačí kliknout na název pod obrázkem. Potřebujete poradit? Kontaktujte nás na info@obchodprodilnu.cz nebo tel:387 414 008, kde jsme každý všední den od 7:30 do 17:00.